Posted inНовини Коломиї

150 років під землею: у Коломиї натрапили на старовинні споруди (фото)

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки / Фото: st.violity.com

У Коломиї, просто під час звичайних земляних робіт біля джерела Кляштор, робітники натрапили на справжні археологічні скарби. З-під землі виглянули залишки будівель, яким понад півтора століття.

Фундаменти, старі підвали з арковими склепіннями, кладка з річкового каміння та навіть дубові бруси, які збереглися просто неймовірно — наче їх поклали туди лише вчора.

Історики вже припускають, що це могли бути споруди, пов’язані з будівництвом Михайлівської церкви. Уявіть, на глибині трьох метрів лежать тихі свідки міського життя початку XIX століття.

На жаль, розкопки продовжувати не будуть — ділянка приватна, тож будівництво йде далі. Але хоча б усе задокументували, аби місто не втратило цей шматочок своєї історії.

За народними прикметами, коли земля відкриває старовинні таємниці, на місто чекає оновлення і добрі зміни — мовляв, минуле відпускає, щоб дати дорогу новому.

150 років під землею: у Коломиї натрапили на старовинні споруди (фото)

150 років під землею: у Коломиї натрапили на старовинні споруди (фото)