Posted inНовини Прикарпаття

У Долині водоканал оштрафували на понад 130 тисяч гривень

Водоканал
Водоканал / Фото: lokatormedia.online

У Долині водоканал отримав серйозний штраф у 136 тисяч гривень, і причина цього досить цікава. АМКУ звинуватив місцеве комунальне підприємство у зловживанні монопольним становищем.

З’ясувалося, що водоканал укладав договори на централізоване водопостачання з порушеннями.

У тих договорах була прописана умова про можливість розірвати угоду за один місяць з попередженням, хоча такі умови не передбачені стандартними договорами, затвердженими урядом.

Крім того, підприємство часто достроково розривало угоди з жителями Болехівської, Вигодської та села Баня Лисовицька, потім укладаючи нові договори на коротший термін.

А ще була ситуація із відключенням води. У січні 2025 року водоканал просто призупинив надання води споживачам, без жодних законних підстав. Як результат, підприємство отримало штраф.

Це серйозний сигнал для всіх, хто працює в умовах монополії: закони порушувати не можна, навіть якщо ти на ринку один. Чи не краще було просто забезпечити людей нормальним сервісом? Виявляється, навіть монополії можуть покарати.