Posted inВарто знати

Що їсти після 40 років, щоб залишатись здоровим: поради ендокринолога

Що їсти після 40 років, щоб залишатись здоровим
Що їсти після 40 років, щоб залишатись здоровим / Фото: freepik.com

Є думка, що досягнення 40-річчя вважається точкою відліку, коли стан здоров’я стає питанням номер один у житті. Тому дієтологи радять переглянути свій раціон – щось додати, а від чогось неодмінно відмовитися.

Тож як харчуватися людям за 40+ та якнайдовше залишатись здоровими – розповідають українські лікарі – ендокринологи, передає Коломия 24.

Перша порада: необхідно 2-3 рази на тиждень вживати в їжу м’ясо птиці (курка, індичка) або кролятину, а також рибу та нежирну яловичину.

Друга порада: з кисломолочних продуктів обов’язковими є кефір, ряжанка та сир. Вони містять потрібну кількість кальцію. Рекомендовано вживати таку їжу у кількості не більше 2-х порцій в день.

Третя порада: необхідно заповнити нестачу клітковини, що забезпечить правильну роботу ШКТ. Насамперед це овочі – до 5 і більше порцій на день.

Четверта порада: червоне м’ясо та печінка забезпечать організм залізом, що особливо важливо для жінок у віці після 40 років.

П’ята порада: необхідні морепродукти – морська капуста та йодована сіль (для поповнення запасів йоду). Також можна включити до цього пункту фрукт фейхоа.