Цьогорічна зима на Прикарпатті явно вирішила взяти відпустку. Морозні ранки та снігові замети – цього всього не було, за виключенням гірських районів. Натомість жителі регіону спостерігали аномальне тепло, яке більше нагадувало осінь або ранню весну.
Синоптики лише розводять руками: таких температурних рекордів ще не було. У січні на метеостанціях області зафіксували аж 25 днів із незвично високими показниками.
У Карпатах, на станції “Пожежевська”, 20 січня було взагалі+12 градусів тепла – це більше, ніж будь-коли раніше. Експерти пояснюють усе глобальним потеплінням.
Клімат змінюється, зими стають м’якшими, а погода все більше нагадує “атракціон” із різкими перепадами. Втім, лютий вирішив нагадати, що він теж зимовий місяць, і приніс похолодання.
Це заслуга антициклону зі Скандинавії, який буквально влив холодне повітря в регіон. Чи варто чекати стабільної погоди найближчим часом – навряд. Такі температурні гойдалки вже стають новою нормою.
Наші предки теж помічали такі “капризи” зими. Вважалося, що якщо в лютому різко змінюється погода – то весна буде затяжною та примхливою. А ще є приказка: «Лютий не любить даремно ревіти – або морозом вдарить, або хуртовиною накриє».
Тож чекати стабільної погоди не варто. Якщо на Стрітення (15 лютого) день був теплим – значить, весна буде ранньою, а якщо морозним – ще довго доведеться носити шапку.






