У лісах Прикарпаття вперше змогли вполювати понад 20 шакалів. Про це стало відомо зі слів представників Західного управління лісового та мисливського господарства.
Як виявилося, хижаків помітили в Тисменицькій та Калуській громадах. Як вони там опинилися: одна з версій – тікають із регіонів, де тривають бойові дії.
Але шакали – це ще пів біди. Лисиць на Прикарпатті теж розвелося стільки, що їх кількість перевищує норму в 5-6 разів. Люди б’ють на сполох: руді хижаки вже не бояться заходити у міста, бігають біля шкіл і навіть забігають всередину.
Одна така “гостя” вломилася в школу під Франківськом. Тому тепер доводиться брати ситуацію під контроль. Лише торік відстріляли понад 600 лисиць, а в цьому році вже 700.
Це не про “полювання для розваги” – кажуть, що відстріл потрібен, щоб стримати поширення сказу. У 2023 році в області зафіксували 29 випадків цього небезпечного вірусу, і в більшості з них були винні саме лисиці.






