Posted inНовини Прикарпаття

721 мільйон на пеньках: посадовців Прикарпаття підозрюють у знищенні лісу

Вирубка лісу
Вирубка лісу / Фото: 24 канал

На Прикарпатті розгорівся справжній лісовий скандал — посадовців підозрюють у незаконній порубці дерев на шалену суму – понад 721 мільйон гривень.

І це не поодинокі випадки: у справі фігурують головний лісничий «Делятинського лісгоспу», начальник і інженер лісового господарства з «Кутського ЛГ».

Також, за даними слідства, в схемі брали участь директори Богородчанського та Коломийського спецагролісгоспів, майстри лісу з Косівського та Долинського районів.

Уявіть масштаби — сотні гектарів знищеного лісу, який формувався десятиліттями. І все це заради швидкого збагачення.

Наслідки таких «схем» можуть бути катастрофічними: ерозія ґрунтів, зникнення тварин, кліматичні зміни та економічні втрати, які ніколи повністю не відшкодувати.

Наразі всім учасникам незаконної схеми повідомили підозри. Тривають масштабні обшуки, експертизи і розслідування.